Spotkanie policjantów z dziećmi w Gozdowie - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Spotkanie policjantów z dziećmi w Gozdowie

Dzisiaj policjanci odwiedzili przedszkolaki i uczniów Szkoły Podstawowej w Gozdowie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzieci trafnie odpowiadały na zadawane przez mundurowych pytania. Na koniec rozdano elementy odblaskowe i wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Dzisiaj policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie. Podczas kolejnego z cyklu spotkań rozmawiano z maluchami o bezpieczeństwie. Mundurowi tłumaczyli dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom podstawowe zasady korzystania z numerów alarmowych oraz o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Na koniec dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz wszystkie stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

E. K.