Policjanci u przedszkolaków - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Policjanci u przedszkolaków

Dzisiaj policjanci odwiedzili przedszkolaki, wspólnie ze swoją maskotką sierżantem Lwem. Podczas miłego spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie. Dzieci trafnie odpowiadały na zadawane pytania oraz chętnie przytulały się do pluszowego przyjaciela.

Dzisiaj policjanci odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie oraz z Przedszkola w Werbkowicach. Podczas kolejnego z cyklu spotkań rozmawiano z maluchami o bezpieczeństwie. Mundurowi tłumaczyli dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych.

   Funkcjonariusze przypomnieli też dzieciom podstawowe zasady korzystania z numerów alarmowych oraz o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Maskotka hrubieszowskiej policji sierżant Lew cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród dzieci. Maluchy chętnie się do niej przytulały i robiły sobie z nią zdjęcie.

E.K.