Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto

Data publikacji 20.07.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Hrubieszowscy policjanci gościli na swojej uroczystości Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radka Bąchóra, Księdza Biskupa Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej Mariana Rojka, przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych i innych instytucji. Podczas uroczystości wręczone zostały funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia w postaci nagród. Była to doskonała okazja do podziękowań za codzienną służbę oraz do złożenia życzeń policjantom.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą, którą celebrował ks. Biskup Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej Marian Rojek oraz ks. Prałat ppłk Andrzej Puzon, w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Po nabożeństwie w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin, wszyscy zebrani udali się do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie na uroczystą zbiórkę.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór oraz Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie mł. insp. Grzegorz Pietrasiak wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 33 hrubieszowskich policjantów. W dowód uznania za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i szczególne osiągnięcia w służbie Komendant Główny Policji wyróżnił 4 funkcjonariuszy, natomiast Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wyróżnił 8 funkcjonariuszy oraz dwoje pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór pogratulował wszystkim awansowanym i wyróżnionym policjantom oraz podziękował im za zaangażowanie w codziennej służbie.

Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście, którzy na ręce komendanta hrubieszowskich funkcjonariuszy przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkim policjantów, za służbę i niesioną pomoc.

E. K.