Nietrzeźwy kierowca wjechał w przydrożny słup - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca wjechał w przydrożny słup

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Hostynne Kolonia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 21-letni kierowca pojazdu marki Lexus stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg wjechał do przydrożnego rowu zatrzymując się na słupie. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Hostynne Kolonia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji 21-letni kierowca pojazdu marki Lexus stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg zjeżdżając do przydrożnego rowu,a następnie uderzył w słup znajdujący się na polu łamiąc go i zrywając trakcję elektryczną.

Kiedy policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. 21-latek z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia drogowego. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietzreźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

E. K.