Dzielnicowy zabezpieczył nielegalne papierosy - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Dzielnicowy zabezpieczył nielegalne papierosy

Wczoraj dzielnicowy z posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymał osobowego lanosa. Policjant miał informację, że w aucie mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe. Rzeczywiście informacja potwierdziła się. 42-letni kierujący przewoził ponad 700 paczek nielegalnych papierosów w specjalnie przygotowanym schowku w aucie.

Wczoraj dzielnicowy  z posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo Lanos. Policjant miał informację, że poruszający się w kierunku Nieledwi pojazd może przewozić nielegalne wyroby akcyzowe.

Po zatrzymaniu okazało się, ze 42-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego ma w pojeździe nielegalny towar. Ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ukryte było w specjalnie przygotowanym do tego schowku w zderzaku auta. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 11 tys. zł. Właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna.

E. K.