Z sierżantem Lwem o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Z sierżantem Lwem o bezpieczeństwie

Policjanci wraz ze swoją maskotką sierżantem Lwem odwiedzają przedszkola i szkoły naszego powiatu. Tym razem przyjechali do przedszkolaków i uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu. „Pluszowy funkcjonariusz” przywitał się z dziećmi. Maluchy chciały się do niego przytulić i zrobić sobie z nim zdjęcie. Dzieci doskonale znały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i trafnie odpowiadały na zadawane pytania.

Policjanci wraz ze swoją maskotką sierżantem Lwem odwiedzają szkoły i przedszkola naszego powiatu. Maskotka dla hrubieszowskiej policji została zakupiona przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Pluszak doskonale sprawdza się na spotkaniach funkcjonariuszy z najmłodszymi. Cieszymy się, że wzbudza tyle pozytywnych emocji. Sierżant Lew przybliża dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz daje najmłodszym radość i uśmiech. Szczególnie przedszkolaki mają okazję się przekonać, że policjant to nie osoba której należy się bać, lecz która służy pomocą.

Tym razem „pluszowy funkcjonariusz” spotkał się z przedszkolakami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu. Dzieci bardzo dobrze znały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także wiedziały, że należy zachować ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Najmłodsi doskonale znali numery alarmowe oraz wiedzieli jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

 

E.K.