Akcyza w nissanie, sprawcy w areszcie - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Akcyza w nissanie, sprawcy w areszcie

Ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy w osobowym nissanie ujawnili policjanci z posterunku w Werbkowicach. Pojazdem podróżował 28-latek i 32-latek z Lublina. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła blisko 16 tys. zł. Za przestępstwo skarbowe grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach pełniący służbę na terenie tejże gminy, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana. Jak się okazało, autem podróżowali dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 28 i 32 lat. Funkcjonariusze podczas sprawdzenia pojazdu ujawnili w nim nielegalne wyroby akcyzowe w postaci 940 paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ujawnione wyroby tytoniowe zabezpieczono, a dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła w tym przypadku blisko 16 tys. zł. Za przestępstwo skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

E. K.