Nietrzeźwy kierowca wjechał do przydrożnego rowu - Aktualności - KPP Hrubieszów

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca wjechał do przydrożnego rowu

Wczoraj w miejscowości Metelin policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli stojącego w przydrożnym rowie passata, a także siedzącego na pokrywie silnika mężczyznę. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 40-letni kierowca auta ma w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem, potem zmieniał wersję wydarzeń. Teraz odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 18: 00 policjanci hrubieszowskiej drogówki udali się do miejscowości Metelin, gdzie jadąc drogą wojewódzką K-74 zauważyli stojącego w przydrożnym rowie passata. Na pokrywie silnika pojazdu siedział mężczyzna. Kiedy policjanci podeszli do mężczyzny, aby sprawdzić, co się stało i czy nikomu nie jest potrzebna pomoc 40-letni kierujący z gminy Werbkowice tłumaczył, że wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem, a teraz czeka na lawetę.

Po chwili rozmowy mężczyzna podał kilka wersji przebiegu zdarzenia najpierw, że jakiś pojazd zajechał mu drogę, a potem, że na jezdnię wybiegło mu dzikie zwierzę zmuszając go do gwałtownego hamowania. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i jak się okazało miał w organizmie 1,6 promila.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy , a w związku z powstałymi uszkodzeniami auta zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

E.K.